کامپیوتر و شبکه, مقالات

DSL

برای اتصال به #اینترنت از روش های متفاوتی استفاده می گردد. استفاده از #مودم_معمولی، #مودم_کابلی، #شبکه_محلی و یا خطوط DSL)Digital Subscriber Line)، نمونه هائی از روش های موجود برای اتصال به اینترنت می باشند. #DSL ، یک #اتصال با سرعت بالا را با استفاده از کابل های معمولی تلفن برای کاربران اینترنت فراهم می نماید.
DSL #تکنولوژی است برای انتقال اطلاعات با پهنای باند بالا به خانه ها و businessهای کوچک از طریق خطوط تلفن مسی معمولی. XDSL بر انواع مختلف DSL دلالت میکند ( مثل : ADSL ، RADSL ، HDSL و…).
بافرض اینکه خانه یا شرکت شما به اندازه کافی به شرکت تلفنی که به شما #سرویس_DSL ارائه میدهد نزدیک باشد، شما ممکن است قادر باشید که #data را تا نرخ ۶٫۱ Mbps دریافت کنید. همچنین قادر خواهید بود صدا، ویدئو و حتی effect های سه بعدی رابه راحتی وبه طور پیوسته انتقال دهید.
نصب DSL درسال ۱۹۹۸ آغاز شد و به طورگستردهای در دهه آینده در آمریکا و کشورهای دیگر گسترش پیدا خواهد کرد. شرکتهای Compaq ، Intel ، Microsoft با همکاری شرکتهای تلفنی موفق شده اند یک نسخه پیشرفته تر ازADSL رابوجود آورند که از نظر نصب نیز بسیار آسان تر از نسخه های قبلی است این محصول، G.lite نامیده میشود که به سرعت درحال گسترش میباشد.
به نظر میرسد که DSL در بسیاری از مناطق جایگزین ISDN خواهد شد. و در رقابت با مودمهای کابلی (Cable Modem) برای استفاده از multimedia و ۳-D درخانه ها یا business های کوچک بسیار کارآمد میباشد.

این مطلب را هم بخوانید  راه اندازی CRM و نکات قبل از خرید آن چیست؟

#مزایای_DSL :

 در زمان اتصال به اینترنت، امکان استفاده از خط تلفن برای تماس های مورد نظر همچنان وجود خواهد داشت .
 سرعت بمراتب بالاتر از مودم های معمولی است ( ۱/۵ مگابایت )
 نیاز به کابل کشی جدید نبوده و همچنان می توان از خطوط تلفن موجود استفاده کرد.
 شرکت ارائه دهنده DSL ، مودم مورد نظر را در زمان نصب خط فوق در اختیار مشترک قرار خواهد داد.

این مطلب را هم بخوانید  انبار داده چیست؟

اشکالات ( ایرادات ) DSL :

 یک اتصال DSL هر اندازه که به شرکت ارائه دهنده سرویس فوق نزدیکتر باشد، دارای کیفیت بهتری است .
 سرعت دریافت داده نسبت به ارسال داده بمراتب بیشتر است ( عدم وجود توازن منطقی )
 سرویس فوق در هر محلی قابل دسترس نمی باشد.

data | DSL | اینترنت | تکنولوژی | شبکه_محلی

author-avatar

درباره یاسر

از سال 1371 هجری شمسی با دنیای رایانه آشنا شدم. بیشتر وقتم را به یادگیری و مطالعه صرف می کنم و به طراحی، برنامه نویسی و شعر علاقه مندم. */ این که یک روز مهندس برود در پی شعر / سر و سریست که با موی پریشان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *