کامپیوتر و شبکه, مقالات

مد انتقال غیرهمزمانATM -Asynchronous Transfer Mode

ATM تکنولوژی برای #انتقال_داده های است که قابلیت متحول کردن روش ساخت #شبکه_های_کامپیوتری را دارا است. این تکنولوژی که هم برای شبکه های LAN و هم برای شبکه های WAN ارزشمند است. سرعتهای بالایی برای انتقال دادهها فراهم کرده و انواع بسیار زیادی از ترافیکها، از جمله صدا، داده ها، فکس، ویدیو، صدا باکیفیت CD و #تصویر_سازی را پشتیبانی میکند.

#محصولات ATM عبارتند از:

– مسیریابهای ATM و سوئیچهای ATM که برای ساختن شبکه های عمومی سازمانی به خدمات ATM حامل متصل میشوند.
– دستگاههای ATM برای ساختن شبکه های Back bone خصوصی داخلی که تمامی شبکه های محلی ( LAN های ) سازمانها رابه یکدیگر متصل میکند.
– آداپتورهای ATM و سوئیچهای گروه کاری برای انتقال و استفاده از اتصالات ATM درکامپیوترهای شخصی ATM از مزیت انتقال بالای کابلهای فیبر نوری بهره میگیرد.
– ATM این قابلیت را دارد که به عنوان روش استاندارد انتقال دادهها جایگزین بسیاری از روشهای ارتباطاتی و صوتی امروز شود.

این مطلب را هم بخوانید  DSL

 

جنبه های تکنیکی ATM

 

#ATM #تکنولوژی call relay باند گسترده برای انتقال صدا، تصویر و دیتاست.(از طریق شبکه های #WAN یا #LAN ).

دادهها درسلولهایی قرارمیگیرند که فریمهایی بااندازه ثابت بوده و بسته های دادهای قطعه بندی شده را حمل میکنند .
سلولها کوچک هستند و انتقال آنها از طریق سوئیچهای شبکه آسان است. بسته هایی که طول متغیر دارند، میتوانند برای مدت زمان نسبتا طولانی، سوئیچ رابه خود اختصاص دهند و چون اندازه فریمها متغیر است، جریان ترافیک غیرقابل پیشبینی است.
این کار در مواقعی که بخواهید توان عملیاتی دادهها راتضمین کنید، مشکل ساز میشود مانند زمانی که بخواهید تصویر زنده را ارسال کنید.این تکنولوژِی، برای حل این مشکل فریمهای مختلف ا لطول را مجاز ندانسته و تنها با سلولهایی که طول ثابت دارند کار میکند.
#لن_های_سنتی، همچون #اینترنت، تو کن رینگ، از رسانه مشترکی که در آن در هر زمان تنها یک گروه قادر به #انتقال_داده هاست، استفاده میکنند. از طرف دیگر #اتصالات چند به چند ارائه داده و گرهها میتوانند به طور همزمان انتقال انجام دهند ، اطلاعات بسیاری از گرهها به صورت جریانی از سلولها تسهیم سازی میشود. در این سیستم، #سوئیچ_ای_تی_ام ممکن است متعلق به ارائه کننده #سرویس_عمومی یا بخشی از شبکه داخلی یک سازمان باشد.

این مطلب را هم بخوانید  مدیریت وظایف و فرآیندهای سازمانی در CRM

LAN | اینترنت | تکنولوژی | محصولات

author-avatar

درباره یاسر

از سال 1371 هجری شمسی با دنیای رایانه آشنا شدم. بیشتر وقتم را به یادگیری و مطالعه صرف می کنم و به طراحی، برنامه نویسی و شعر علاقه مندم. */ این که یک روز مهندس برود در پی شعر / سر و سریست که با موی پریشان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *