کامپیوتر و شبکه, مقالات

طرز کار خطوط DSL

#سرویس_تلفن سنتی ایجاد شد تا #اطلاعات #Voice را بین کاربران منتقل کند و Signal هایی که برای این انتقال استفاده میشود #analog نامیده میشوند. ازآنجاییکه در انتقال #آنالوگ فقط قسمت کوچکی از مقدار اطلاعات موجود میتواند ازطریق خطوط مسی منتقل شود، ماکزیم مقدار #data که میتوانید از طریق مودم های معمولی دریافت کنید حدوداً ۵۶kbps میباشد. توانایی #کامپیوتر شما در دریافت اطلاعات محدود میشود به این دلیل که: شرکت تلفنی اطلاعات دریافت شده به صورت دیجیتالی را به فرم آنالوگ تبدیل میکند و روی خطوط تلفن شما میفرستد و مودم شما مجبور است دوباره آن رابه فرم دیجیتال تبدیل کند. به عبارت دیگر انتقال آنالوگ بین خانه یا شرکت تلفن یک پهنای باند خیلی باریک است.
در #تکنولوژی #DSL فرض بر این است که نیازی نیست اطلاعات digital به analog تبدیل شود و اطلاعات digital به طورمستقیم به کامپیوتر شما منتقل میشود و این به شرکت تلفن اجازه میدهدکه از #پهنای_باند وسیعتری برای انتقال استفاده کند.
تکنولوژی DSL به شما اجازه میدهد که signal مجزا شود بطوریکه قسمتی از پهنای باند برای انتقال signalهای آنالوگ استفاده میشود در نتیجه شما میتوانید هم از کامپیوتر هم از تلفن روی یک خط و به طورهمزمان استفاده کنید.
اغلب تکنولوژیهای DSL نیاز دارند که یک جداکننده (Signal Splitter) در خانه یا محل شرکت شما نصب شود. البته میتوان عمل Splitting را از اداره مرکزی تلفن نیز انجام داد (#Remote) این تکنولوژی تحت عنوان Splitterless DSL شناخته میشود.
#HDSL قدیمیترین نسخه DSL است ومهمترین مزیت آن Symmetrical بودن آن است. علاوه براین HDSL قادر است روی یک #کابل Twisted-pair به اندازه یک خط T1 ( تا ۱٫۵۴۴ Mbps )درامریکای شمالی یا یک خط E1 ( تا ۲٫۰۴۸ Mbps ) در اروپا انتقال انجام دهد.

این مطلب را هم بخوانید  DSL

data | DSL | اطلاعات | پهنای_باند | تکنولوژی

author-avatar

درباره یاسر

از سال 1371 هجری شمسی با دنیای رایانه آشنا شدم. بیشتر وقتم را به یادگیری و مطالعه صرف می کنم و به طراحی، برنامه نویسی و شعر علاقه مندم. */ این که یک روز مهندس برود در پی شعر / سر و سریست که با موی پریشان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *