مقالات

خطا های رایج در وردپرس

خطا های رایج وردپرس

در بعضی مواقع با خطا ها رایج وردپرس مواجه شوید. خطاهایی که معمولا کاربران را در ابتدای کار به وحشت و ترس می‌اندازد که باید بگویم وقتی که با این خطاها رو به رو می‌شوید بدانید که فقط شما نیستید. در واقع بسیاری از کاربران هستند که قبل از شما با این مشکلات رو به رو شدند. به همین علت ما تصمیم گرفتیم یک سری خطا های رایج در وردپرس را برای شما شرح دهیم. تا پایان مطلب با قاصدک سافت همراه باشید.

شاید برای شما مفید باشد:

 

رایج ترین خطا های وردپرس کدامند؟

خطا صفحه سفید مرگ

یکی از خطا های رایج در وردپرس خطای صفحه سفید مرگ می‌باشد. این خطا هیچ پیغام خاصی برای شما به نمایش نمی‌گذارد. زمانی که با این صفحه رو به رو شدید صرفا با یک صفحه سفید خالی مواجه خواهید شد. این مشکل سبب می‌شود شما به شکل یک مسئله پیچیده یا معما برخورد کنید و در حقیقت شما دقیقا نمی‌دانید که مشکل از کجاست. اکثر اوقات این مشکل به علت از بین رفتن محدودیت حافظه PHP توسط اسکریپت به وجود می‌آید. دلیل دیگری که این مشکل می‌تواند داشته باشد مشکل ناشی از پیکربندی سرور می‌باشد. در بعضی موارد کاربران این صفحه سفید مرگ را صرفا در صفحات خاصی مشاهده می‌کنند.

این مطلب را هم بخوانید  شبکه های خصوصی مجازی

 

خطا ۴۰۴ وردپرس

این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران وارد صفحه‌ای از سایت می‌شوند و در آنجا به خطا ۴۰۴ برخورد می‌کنند. در این حالت پیغام صفحه «صفحه پیدا نشد» را مشاهده می‌کنید. کاربر می‌تواند تمام بخش های دیگر از جمله محیط مدیریت را کاوش کند. علت اصلی این مشکل مربوط می‌شود به پیوند های یکتا در وردپرس. برای حل این مشکل کاربر باید مجددا تنظیمات پیوند های یکتای خود را پیکربندی نماید. علاوه بر این نیز کاربر می‌تواند به صورت دستی نیز  اطلاعات مربوطه را به روز رسانی کند.

این مطلب را هم بخوانید  حفظ مشتری و ایجاد وفاداری مشتریان در CRM 

 

خطا Internal Server error

یکی دیگر از خطا ها رایج در وردپرس که اکثرا بیشتر تازه کاران با آن رو به رو می‌شوند، خطا Internal Server Error یا بعضی مواقع نیز خطای ۵۰۰ Internal Server Error می‌باشد. این خطا معمولا زمانی نشان داده می‌شود که مشکلی به وجود آمده باشد، اما خود سرور نتواند منبع مشکل را تشخیص بدهد. از آنجایی که این پیام خطا به شما نمی‌گوید کجا باید به دنبال حل آن بگردید، پس یافتن و رفع مشکل بر عهده خودتان خواهد بود.

 

خطا Syntax Error

از خطاهای دیگر وردپرس که به طور معمول با آن رو به رو می‌شوید خطا Syntax Error است. این خطا معمولا وقتی اتفاق می‌افتد که شما بخواهید یک کد را به وردپرس اضافه کنید، اما به صورت ناخودآگاه و تصادفی قسمتی را فراموش کرده یا در ترکیب کردن کد ها اشتباه می‌کنید. این اتفاق باعث می‌شود PHP خطایی مانند نمونه زیر را به شما نمایش دهد:

این مطلب را هم بخوانید  تاثیرات تبلیغات در پیج اینستاگرام

Parse error- syntax error, unexpected $end in /public_html/site1/wp-content/themes/my-theme/functions.php on line 278

این خطا مشکل اصلی را مشخص می‌کند و با یک شماره، محل دقیق کدها و اسکریپت‌های مشکل‌دار را به شما نشان می‌دهد. برای رفع این خطا باید کدها را اصلاح کنید. بیشتر اوقات این مشکل صرفا به خاطر فراموش کردن یک پرانتز یا جا انداختن بعضی از نشانه ها رخ می‌دهد.

 

خطا عدم اتصال دیتابیس

خطا عدم اتصال دیتابیس یا Error Establishing a Database Connection در وردپرس وقتی اتفاق می‌افتد. که بین اتصال سایت و دیتابیس مشکلی پیش بیاید. اگر شما اطلاعات دیتابیس را به درستی وارد نکرده باشید و یا در سرور دیتابیس یک مشکلی به وجود آید با این خطا رو به رو می‌شوید و جزو خطاهایی است که می‌توان به راحتی آن را رفع کرد.

author-avatar

درباره یاسر

از سال 1371 هجری شمسی با دنیای رایانه آشنا شدم. بیشتر وقتم را به یادگیری و مطالعه صرف می کنم و به طراحی، برنامه نویسی و شعر علاقه مندم. */ این که یک روز مهندس برود در پی شعر / سر و سریست که با موی پریشان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *