مقالات

تاکتیک‌ های رایج سئو کلاه سیاه (black hat)

seo black hat یا سئو کلاه سیاه تاکتیک نادررست مدیران وب سایت ها

سئو کلاه سیاه (black hat seo) تاکتیک‌ های رایجی هستند که مدیران وب سایت ها برای بالا بردن بازدید خود از این روش های نادرست استفاده می کنند. و سئو (بهینه سازی موتور جستجو) یا فرآیند بهبود رتبه‌های وب سایت در نتایج جستجو است. رتبه بندی صفحه اول برای دستیابی به حداکثر دید و تجارت آنلاین ضروری است. برخی از دستورالعمل های مدیر وب وجود دارد که باید هنگام انجام سئو از آنها پیروی کنید. با در نظر گرفتن تاکتیک‌های قانونی سئو می توانید نتایج پایدار و ملموسی بدست آورید.

 

حفظ رتبه گوگل

روش‌های سئو کلاه سیاه (black hat seo)

با این حال ، همیشه برای انجام کاری دو روش وجود دارد ، یکی طولانی است اما نتایج رضایت بخشی را به همراه دارد، و دیگری کوتاه است. اما محصولات نهایی مخرب است. در مورد سئو، راه دوم سئو کلاه سیاه (black hat seo) است که از روش‌های فریبنده برای دست کاری نتایج جستجو استفاده می کند. این تکنیک های غیرقانونی آسان و قابل اعتماد به نظر می رسند. اما موتورهای جستجو به اندازه کافی برای مقابله با شیطنت ها و مجازات کردن آنها ، هوش و ذکاوت دارند.
بنابراین ، برای جلوگیری از مجازات موتور جستجو و تعطیلی تجارت آنلاین خود، نباید روی روش های سئو کلاه سیاه (black hat seo) حساب کنید.

امروز در مورد این تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه (black hat seo) صحبت می کنیم تا حتی ناخواسته این موارد را انجام ندهید.

 

سئو منفی چیست؟

 

بک لینک‌ های پولی

کیفیت و بک لینک‌های مرتبط در سئو یکی از مهم ترین عوامل رتبه بندی است. و گوگل محبوبیت پیوند شما را هنگام رتبه بندی وب سایت ها اندازه گیری می کند. گوگل با همه بک لینک‌ ها در سئو یکسان رفتار نمی‌کند. بک لینک‌ های دارای دامنه بالا نسبت به پیوندهای ورودی DA پایین، وزن بیشتری در رتبه بندی دارند. بک لینک‌ ها برای محتوای با کیفیت شما و خدمات شما است. موتورهای جستجو فقط درصورتی که پیوند شما در سئو مرتبط بوده و در آن مکان معنا پیدا کند به پیوند صلاحیت بک لینک می‌دهند.

این مطلب را هم بخوانید  مبانی فیبر نوری

گاهی اوقات ، افراد لینک‌ ها را می‌خرند. یا از روش‌های غیرقانونی ایجاد لینک پیوند در سئو برای بهبود مشخصات بک لینک وب سایت استفاده می‌کنند. غالباً ، گوگل پیوندهای پولی را با اندازه گیری میزان اعتبار و اعتبار وب سایت شناسایی می‌کند. از این رو اگر در سئو برای پیوندهایی از سایت ‌هایی که به جایگاه شما بی ربط هستند پرداخت می کنید، موتورهای جستجو وب سایت شما را جریمه می کنند.

بنابراین ، به دنبال پیوندهای پولی نباشید. محتوا و خدمات با کیفیتی ارائه دهید ، تا مدیران وب به طور طبیعی شما را به بهترین وجهی به کاربرانشان لینک دهند.

 

دلایل اهمیت و تمرکز بر سئو

 

پیوندهای پنهان

در روزهای گذشته، استفاده از  پیوندهای مخفی در سئو یکی از متداول ترین تاکتیک‌های ایجاد لینک برای تجارت‌های مختلف آنلاین بود. اکنون ، گوگل الگوریتم‌های خود را برای مواجهه با این نوع تکنیک فریبنده و مجازات آنها به روز کرده است. در سئو پیوندهای پنهان پیوندهایی هستند که برای کاربر قابل مشاهده نیستند. و فقط برای ربات‌ها قابل مشاهده هستند. رهنمودهای Google Webmaster به برخی از تکنیک‌های پیوند پنهان ممنوع  در سئو اشاره کرده است:

متن پشت یک تصویر

متن اندازه قلم صفر

پیوندهای خارج از صفحه

متن سفید روی پس زمینه سفید

ویرگول لینک مستقیم ، نقطه توقف کامل ، یا یک کاراکتر واحد

اگر می‌خواهید وب سایت خود را از نظر وجود لینک‌های مخفی بررسی کنید. ابزارهای آنلاین زیادی در دسترس هستند که می توانند به شما کمک کنند تمام پیوندهای وب سایت را کاوش کنید. توصیه می شود در سئو از انجام پیوندهای مخفی در سایت خود جلوگیری کنید. از این رو ، آنها را در اسرع وقت حذف کنید.

 

روش های برتر سئو برای افزایش فروش

 

شبکه‌های خصوصی وبلاگ (PBN)

شبکه وبلاگ خصوصی مجموعه‌ای از بسیاری از وب سایت‌های وبلاگ است که در سئو برای ایجاد بک لینک طراحی شده اند. که از آن برای افزایش قدرت یکدیگر از طریق لینک مزرعه یا انتقال اختیار به یک وب سایت مرکزی استفاده می شود. PBN تحت مزرعه لینک یا طرح های پیوند قرار می گیرد که توسط موتورهای جستجو ممنوع است زیرا مقیاس رتبه بندی بک لینک و وب سایت های با کیفیت پایین سئو در SERP بالاتر است.

این مطلب را هم بخوانید  نحوه کار Overloading پويا

Google تجربه کاربر در سئو را در اولویت قرار می دهد. و PBN کاربران را برای دریافت اطلاعات مناسب به دردسر می‌اندازند. Google برخی اصلاحات را در الگوریتم‌ها و سئو اضافه کرده است و به راحتی می تواند طرح‌های پیوند را پیدا کند.

به طور کلی ، PBN ها با همان آدرس IP، محتوای مشابه، سرورهای مشترک و مالکان مشابه شناسایی می‌شوند. ربات‌های گوگل می‌توانند به راحتی این الگوها را در سئو شناسایی کرده و وب سایت شما را به دلیل این شیطنت جریمه کنند.

 

چرا باید برای کسب و کار خود وب سایت داشته باشیم؟

 

Cloaking و Redirects یواشکی

Cloaking مفهومی است که در آن محتوای مختلفی به کاربران و ربات ها ارائه می شود که غیراخلاقی و نادرست است. گوگل به اندازه کافی هوشمند است که این روش غیرقانونی سئو کلاه سیاه (black hat seo) را تشخیص می دهد.

جابجایی های اضافی، دزدکی حرکت کردن نیز تکنیک سُو کلاه سیاه است. و برای هدایت ترافیک به صفحه خاصی استفاده می شود. یک صفحه از نظر محتوای آن رتبه بندی می شود. اما هنگامی که کاربر روی آن کلیک می کند، به یک صفحه وب بی ربط هدایت می شود. که باعث تحریک کاربران و موتورهای جستجو می شود.

از آنجا که گوگل ارجاع های بی ربط را دوست ندارد. ربات ها زمینه هر دو صفحه را درک می کنند. اگر این تغییر مسیرها هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند، در این صورت شما دچار دردسر بزرگی شده و واجد شرایط دریافت نمایه سازی دائمی هستید. تغییر مسیرها برای بهبود پیوندهای خراب و صفحات منتقل شده است و استفاده از تغییر مسیرها برای هرگونه تاکتیک دستکاری جریمه می شود. بنابراین  از هدایت های آب زیر کاه برای هدایت بازدید از وب سایت های دیگر به وب سایت خود استفاده نکنید.

این مطلب را هم بخوانید  استراتژی های رقابتی

 

بهینه سازی استفاده از فایروال

 

پر کردن کلمات کلیدی برای سئو کلاه سیاه

کلمات کلیدی عباراتی هستند که کاربران برای یافتن وب سایت های شما و مانند شما استفاده می کنند. و موتورهای جستجو از کلمات کلیدی برای ارائه بهترین نتایج مرتبط به کاربران استفاده می کنند. استفاده غیر.ضروری از کلمات کلیدی در محتوا فقط پر کردن است. که نقض دستورالعمل های مدیر وب است.

محدودیت خاصی برای تراکم کلمات کلیدی وجود ندارد. اما به خاطر داشته باشید که کلمات کلیدی شما در آن جمله معنی پیدا می کنند و فقط برای رتبه بندی درج نمی شوند. جدیدترین به روزرسانی BERT Google به راحتی زمینه محتوای شما را درک می کند. و به راحتی می تواند پر کردن کلمات کلیدی را تشخیص دهد. شما باید محتوای خود را برای کاربران ایجاد کنید.

از آنجا که گوگل می تواند محتوای شما را درک کند ، لازم نیست محتوای خود را با کلمات کلیدی پر کنید. از مترادف ها و تغییرات کلمه کلیدی در یک حد مناسب استفاده کنید تا مقدار آن را به کاربران منتقل کنید.

این ها برخی از تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه (black hat seo) است که می تواند به رتبه های فعلی شما آسیب برساند. و ممنوعیت مادام العمر را اعمال کند. بنابراین  با روش های فریبنده فوق به امید رشد سریع، تجارت فعلی خود را از دست خواهید داد.

تنها قانون طلایی برای موفقیت دیجیتال این است که به طور منظم از تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو پیروی کنید. این یک روند تدریجی است. اما سئو به شما نتایج ملموس و طولانی مدت می دهد.

 

بهینه سازی موتور جستجوگر 

کلام آخر

قاصدک سافت برترین گروه نرم افزاری است که می تواند با بهترین روش ها و خدمات بازاریابی دیجیتال مبتنی بر نتیجه به شما در گرفتن رتبه بندی در صفحه اول کمک کند. همیشه به یاد داشته باشید بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهید تا گوگل به شما پاداش دهد. یا کاربران خود را نادیده بگیرید و مجازات شوید.

 

تماس رایگان با پشتیبانی قاصدک سافت

author-avatar

درباره یاسر

از سال 1371 هجری شمسی با دنیای رایانه آشنا شدم. بیشتر وقتم را به یادگیری و مطالعه صرف می کنم و به طراحی، برنامه نویسی و شعر علاقه مندم. */ این که یک روز مهندس برود در پی شعر / سر و سریست که با موی پریشان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *