مقالات

اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟
هر فعالیتی که در حوزه بازاریابی در فضای فیزیکی انجام می شود، تقریبا در دنیای اینترنت هم قابل پیاده سازی و اجرا می باشد. مثلا اگر شما در یک اتوبان بیلبوردی نصب نمایید تا به افراد مختلف محصول یا خدمات خود را معرفی کنید. می توانید همان بنر را در اینترنت به همان تعداد مخاطب با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ نمایش دهید. به انواع روش هایی که شما برای بازاریابی در فضای مجازی استفاده می کنید دیجیتال مارکتینگ می گویند.
در ادامه با قاصدک سافت همراه باشید تا با انواع روش های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

این مطلب را هم بخوانید  چرا سئو برای رشد تجارت الکترونیکی شما بسیار مهم است؟

 

بخوانید: استراتژی بازاریابی دیجیتال

 

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ روش های مختلفی دارد. اصول دیجیتال مارکتینگ در همه جا یکسان می باشد و فقط ابزارهای دیجیتال مارکتینگ فرق می کند. انواع دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

۱٫ بازاریابی محتوایی
۲٫ اینستاگرام مارکتینگ
۳٫ آپارات مارکتینک
۴٫ بازاریابی موتورهای جست و جو
۵٫ بازاریابی ایمیلی
۶٫ باورهای غلط در دیجیتال مارکتینگ

 

بخوانید: سوشیال مارکتینگ

چند اصل مهم در بـازاریابی دیجـیتالی

شناسایی هدف

مهم ترین امر در بازاریابی دیجیتال شناسایی هدف می باشد. شما باید بدانید چه می خواهید و یا می خواهید به کجا برسید.

این مطلب را هم بخوانید  تکنولوژی های VPN

 

شناسایی روش ها

بعد از شناسایی هدف باید مشخص نمایید که از کدام روش ها می خواهید به هدفتان در کسب و کار برسید. شناسایی راه های مختلف برای رسیدن به هدف در کسب کار کمک زیادی به شما می کند.

 

آزمایش روش ها

برای رسیدن به هدف در بازاریابی دیجیتال باید روش های مختلف را ازمایش و عملی کنید. درست است که یافتن روشها مختلف کمک زیادی به ما می کند. ولی اگر نتوانیم به درستی این روش ها را عملی کنیم کار ما بسیار سخت می شود.

این مطلب را هم بخوانید  سوشیال مارکتینگ

 

ارزیابی

بعد از انجام هر کدام از این روش ها باید به ارزیابی آنها بپردازید و ببینید که شما از کدام یک از روش هایی که در بازاریابی استفاده کرده اید سود بیشتری را برده اید. در مرحله آخر هم شما باید مراحلی را که موجب افزایش هزینه ها و کاهش بازدهی می شود را حذف کنید.

author-avatar

درباره یاسر

از سال 1371 هجری شمسی با دنیای رایانه آشنا شدم. بیشتر وقتم را به یادگیری و مطالعه صرف می کنم و به طراحی، برنامه نویسی و شعر علاقه مندم. */ این که یک روز مهندس برود در پی شعر / سر و سریست که با موی پریشان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *